• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Життєстійкість для кожного українця: презентація концепції програми

29 січня 2024, 10:48

  • Департамент соціального захисту населення
Урядовий Портал

25 січня 2024 року на заході “Філософія життєстійкості: психосоціальна підтримка для згуртованості та самозарадності українців” Міністерство соціальної політики спільно з партнерами – агрохолдингом “Астарта”, представництвом міжнародного фонду UNICEF в Україні, Координаційним центром з психічного здоров'я КМУ, урбан-бюро “Big City Lab” та агенцією “Ruban Litvinova Social Impact Agency” – презентували концепт життєстійкості та розповіли, як працюватимуть Центри життєстійкості в громадах.

У фокусі Програми життєстійкості – мешканці громад. Тому для розуміння їхніх потреб та загальної затребуваності проекту, агенція “Ruban Litvinova Social Impact Agency” провела і презентувала відповідне дослідження. За даними дослідження, 64% респондентів (близько 1 600 опитаних) мають низький рівень емоційного добробуту. Проте для більшості опитаних можливість оплатити послуги психолога (для себе чи для близьких) майже відсутня. Адже 62% опитаних можуть дозволити собі лише їжу. При цьому потреба у спілкуванні, у тому, щоб знайти коло тих, хто зрозуміє і підтримає, стоїть гостро серед різних категорій громадян.

Тому у кожній територіальній громаді варто розвивати доступ до психологічної підтримки, у чому і полягає суть програми.

Роль громади у цьому процесі – виділити та утримувати приміщення для надання послуги. Надавач послуги, роботу якого оплачує держава, визначається на конкурсній основі.

За словами Міністра соціальної політики Оксани Жолнович, саме громади є ключовими учасниками процесу реалізації проекту. “Якщо я впевнено почуваю себе в своїй громаді, я впевнено почуваю себе в своїй країні. Громада – це точка контакту людини з державою. Це обличчя може бути дуже різним. Не факт, що для всіх воно є дружнім. Якщо ми зможемо подолати усі бар’єри і налагодити прямий і дружній контакт громади з людиною через програму життєстійкості, ми зможемо кожному подарувати віру в те, що є, що будувати, відстоювати, творити і куди повертатися”, – наголосила Міністр.

Важливо: в реалізації проекту, окрім громад, можуть брати участь бізнес та громадський сектор. Так, одним із ключових партнерів у реалізації проекту вже став агро-холдинг “Астарта”.

«Ідея Життєстійкості повинна стати українською національною ідеєю, нашим прагненням досягти Перемоги і максимально швидко відновитися після. Астарта стала стратегічним партнером Мінсоцполітики у реалізації програми Життєстійкості і це для нас дуже природньо. Понад 25 років ми живемо в парадигмі цінностей соціальної відповідальності і маємо системний практичний досвід у цій сфері. Ведемо виробничу діяльність, розвиваємо підприємництво та реалізовуємо десятки різних проектів соціального впливу саме в селах та містечках практично по всій території України. Щодня комунікуємо з десятками тисяч людей. Знаємо їхні болі, потреби і очікування.

Ми віримо в кінцевий успіх цієї ініціативи і будемо допомагати методологічно, експертно і фінансово. Але найголовніше – знайти і розвивати лідерів на місцях, щоб ця програма набула реальної життєдайної сили, сталості і самозарадності з боку самої громади.

Закликаю долучатися до програми і нових партнерів: бізнеси, громадські організації, волонтери, фонди, щоб створити такі простори у кожній українській громаді», - зазначив засновник та СЕО компанії Віктор Іванчик.

На важливості партнерства та підтримки наголосила й заступник Голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Віра Мендонса. Вона закцентувала на тому, що громадському сектору важливо долучитися до проекту: “Якщо ми зараз не підтримаємо цю ідею, ми втратимо покоління. Ми не просто втратимо покоління, ми втратимо потенціал для нашого майбутнього. Саме тому ми також включилися і відкриваємо такі простори у 6-ти громадах Харківської області.”

Проект реалізовуватиметься на базі так званих Центрів життєстійкості. Це – безбар’єрні та безпечні простори, де на постійній основі надаватиметься психосоціальна підтримка будь-якому мешканцю громади, проводитимуться індивідуальні консультації, тренінги та навчання для подолання негативних наслідків стресу. Також надаватимуться інші послуги: перша правнича допомога, консультації працівників служб зайнятості, підтримка для ветеранів та їхніх родин тощо.

Оскільки єдиною умовою для участі громади в проекті є підготовка і надання приміщення під Центр життєстійкості, директор урбан-бюро Big City Lab Вікторія Тітова презентувала Посібник – путівник із створення Центрів Життєстійкості , створений за ініціативи Мінсоцполітики та за підтримки агрохолдингу Астарта. У ньому подана інструкція з облаштування приміщення у комфортні та безбар’єрні простори, не витрачаючи на це багато коштів та зусиль. Посібник безкоштовний та містить рекомендації з облаштування просторових рішень (укриття, зона паркування, відпочинку, дитяча ігрова кімната, доступна вбиральня тощо) з урахуванням психологічного комфорту відвідувачів та найдрібніших деталей, що допоможуть зробити простір безбар’єрним.

Вікторія Тітова пояснила: «Ми чудово розуміємо, що подібні простори будуть створюватися й у великих містах, і в маленьких селах. Тож ми дивилися, яким чином ми можемо створити єдиний посібник, який би пояснював як можна будь-де відкрити простір, який був би безбар’єрним, гарним і недорогим в реалізації».

Підсумовуючи важливість цієї ініціативи Голова Координаційного центру з психічного здоров'я Кабінету Міністрів України Оксана Збітнєва наголосила: “Візія цього проекту є візією держави. Це надважливо. До неї долучаються усі: бізнес, неурядовий сектор, регіональні органи влади, громади. І в нас точно вийде. Я точно знаю, що ми вийдемо в себе нових. Через життєстійкість”.

Програма життєстійкості реалізується Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я “Ти як?” першої леді Олени Зеленської.

Урядовий портал

Поділитись

Теги

соцзахист
ти як
уряд
координаційний центр

Новина за темою

Фахова психологічна допомога на відстані дзвінка
29/01/2024
За кошти держсубвенції 8 громад області отримали авто для мобільних бригад
29/01/2024
Чи може дружина військовослужбовця, який перебуває на фронті, звернутися за пільгою від його імені?
29/01/2024

Останні новини

Більше новин
В яких випадках потрібна експертна грошова оцінка земельної ділянки В яких випадках потрібна експертна грошова оцінка земельної ділянки
14/05/2025
14 травня на Полтавщині заплановані технічні вибухи
14/05/2025
Відбувся VII Всеукраїнський форум військових письменників у Львові
14/05/2025
У Полтавській політехніці проводять майстеркласи з підготовки до НМТ
14/05/2025
Україна абсолютно готова до справді ефективного формату розмови – звернення Президента
13/05/2025
Полтавщина – у четвірці лідерів за результатами цифровізації регіонів та громад
13/05/2025
У Полтаві презентували збірку поезії «Пам’ять полину»
13/05/2025
Полтавщину з робочим візитом відвідав міністр освіти і науки України Оксен Лісовий
13/05/2025
Співробітники Історико-культурного заповідника "Більськ" працюють над пошуками свідчень давнього життя в Поворсклі
13/05/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту