20 лютого 2024, 17:57
У фокусі уваги – заклади освіти Зіньківської громади. Ознайомився з їхньою роботою заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко, поспілкувався з колективом, визначив проблемні моменти.
Відвідали ЗДО №2 «Сонечко». Як розповіла в.о. директора Наталія Вітренко, заклад заснований ще 1956 року. У новозбудованому приміщенні функціонує з 1990 року та розрахований на 240 місць.
Загалом тут працює 11 вікових груп, із них одна – інклюзивна. Тут виховують 219 дітей, із них ВПО – понад двадцять. Є укриття, музична та спортивна зали, харчоблок, пральня, ігрові майданчики.
Нині в закладі триває реконструкція даху. Адміністрація садочку обговорила із Антоном Чубенком проблемні моменти. Зокрема заклад потребує заміни системи опалення, оновлення електромереж, а також оновлення матеріально-технічної бази.
Оглянули Зіньківський опорний ліцей №1. Він має понад столітню історію. За словами директорки Любові Ниценко, заклад надає освітні послуги майже 700 учням. Тут є 36 відповідно обладнаних навчальних кабінетів, їдальня із сучасним технологічним інвентарем. Також на території є два протирадіаційних та одне найпростіше укриття. Вони обладнані всім необхідним. Є світло- та водопостачання, санвузли, інтернет. У закладі подбали й про безбар’єрний простір – в одному з укриттів є підйомник для маломобільних груп населення.
Серед проблемних питань – проведення ремонтних робіт у ліцеї.
Також у межах поїздки відвідали Регіональний центр професійно-технічної освіти. Заклад здійснює підготовку кваліфікованих робітників для електротехнічного виробництва, будівництва, автотранспорту, сільського та лісового господарств, швейного виробництва, сфери обслуговування. Із 2017 року функціонує інноваційний навчально-практичний центр із професії «швачка, кравець, закрійник».
Директор Надія Харчук розповіла, що тут навчаються 344 здобувачі освіти.
Діють 33 навчальних кабінети, 17 майстерень, 9 лабораторій, гуртожитки, їдальня. Є два обладнаних укриття, розраховані на 350 осіб.
Серед проблемних питань – проведення ремонту покрівлі навчальних корпусів, оновлення сільськогосподарської техніки.
«Функціонування освітнього простору в умовах воєнного стану – пріоритетне завдання. Попри війну діти з урахуванням усіх вимог безпеки мають розвиватися, здобувати знання, освоювати нові професії. У Зіньківській громаді громаді ознайомилися з роботою трьох закладів освіти для дітей різного віку. Кожен має свою унікальну історію, досягнення, здобутки. Із колективами обговорили проблеми та можливі шляхи їх вирішення. Дякую педагогічній спільноті за небайдужість, організацію освітнього процесу в цей непростий час», – підсумував Антон Чубенко.
Підпишіться, щоб отримувати листи.