15 березня 2024, 10:19
Спікери – кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права Львівського національного університету імені Івана Франка, співавтор підручника з МГП Володимир Лисик; старший викладач кафедри філософії і економіки освіти ПАНО Тетяна Ланевська.
Під час вебінару доповідачі розкрили питання сутності, змісту, джерел МГП, основні принципи його застосування, навели категорії осіб під час збройного конфлікту, засади захисту цивільних під час збройного нонфлікту, ознаки відповідальності за серйозні порушення МГП. Висвітлення цієї надзвичайно важливої проблеми відбулося у контексті екстраполяції правових засад Міжнародного гуманітарного права на міжнародний збройний конфлікт, розпочатий РФ проти України.
Упродовж семінару вчителі ознайомилися не тільки з базовими знаннями з міжнародного гуманітарного права, а й із методичними інструментами щодо впровадження цих знань у свої навчальні предмети, отримали рекомендації та методичні матеріали для впровадження питань міжнародного гуманітарного права у свою діяльність.
Серед учасників заходу були й освітяни, що добровільно воювали на фронті. Вони долучилися до обговореня конкретних прикладів, пов’язаних із застосуванням МГП під час війни. Їхні коментарі, які базувались на власному досвіді, сприяли глибшому усвідомленню учасниками теми семінару.
Дотримання МГП – це ознака цивілізованої держави. Тому для розбудови України як цивілізованої держави педагогам важливо володіти тематикою МГП та поширювати знання з міжнародного гуманітарного права серед учнівства.
Слухання
Підпишіться, щоб отримувати листи.