23 квітня 2024, 13:56
Заступник начальника Полтавської ОВА Максим Калінін наголосив, що область є одним із осередків гончарства України. Опішнянська кераміка входить до національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України та ТОП-5 туристичних магнітів області. Крім національного музею гончарства в Опішнянській громаді створене перше комунальне підприємство із виготовлення кераміки «Опішнянська артіль». Саме тому наш регіон обрали для участі в пілотному проєкті.
«Полтавщина готова розвивати гончарну галузь як традиційне українське ремесло, що забезпечує не тільки збереження історії, а і робочих місць із унікальними навичками. Також адміністрація всебічно підтримує бізнес, зокрема й релокований. Розроблена обласна програма, в межах якої за кошти обласного бюджету відшкодовують вартість комунальних послуг, орендну плату та вартість обладнання», – сказав Максим Калінін.
Як зауважила координатора проєкту Марія Савка, до повномасштабного вторгнення саме Слов'янськ був центром кераміки, найбільшим постачальником гончарних виробів на український ринок.
«Сьогодні Донеччина переживає тяжкі випробування, пов'язані з діями російського агресора, та економічну нестабільність. Повномасштабна війна завдала великих втрат, а, часом, безповоротних й керамічній галузі. Власне, проєкт збереження та структуризація керамічної спадщини області націлений на підтримку керамістів», – сказала Марія Савка.
Заступник міністра економіки України Тетяна Бережна розповіла про інструменти підтримки бізнесу на державному рівні.
«Міністерство економіки зараз вкладає багато зусиль у те, щоб кожен представник українського бізнесу, який займається виробництвом чи переробкою, міг отримати доступ до фінансування. Наразі таких можливостей достатньо. Це різні програми підтримки ветеранського бізнесу, кредитування, ґранти на відшкодування обладнання та інше», – розповіла Тетяна Бережна.
Обговорили й інші заходи, передбачені проєктом. Зокрема, виготовлення мотиваційних відеороликів, створених на історіях керамістів із Донеччини. Проведення двох стаді-турів до Дніпра та Опішні, де керамісти відвідають підприємства з виробництва кераміки та познайомляться з місцевими майстрами. Як підсумок – проведення міжрегіонального форуму в Дніпрі з представленням керамічних виробів та практичних майстер-класів.
Проєкт «Збереження та популяризація керамічної спадщини Донеччини» реалізують у межах ініціативи міжнародної технічної допомоги «Зміцнення громадської довіри», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Максим Калінін (16)
Учасники Онлайн
Ярослав Касьянов
Презентація (16)
Підпишіться, щоб отримувати листи.