«У власному приміщенні ми відкрили перший простір. Спочатку було 2-3 діток. Під час карантину в нас виникли певні труднощі. Потім розпочалася війна. В перший день чоловік пішов на фронт добровольцем і віддав цей бізнес, так би мовити, мені, щоб я опікувалася. Коли почалася евакуація з Харкова, в березні 2022 впустили людей у той наш заклад. Він працював як хаб. Переселенці просто в нас ночували. Місяць-два-три вони в нас жили. Потім кажуть: “Нам потрібна робота і діток кудись діти”. Це був поштовх – ми почали повноцінно працювати», – розповідає засновниця мережі дитячих просторів «Yard» у Полтаві, дружина учасника бойових дій Оксана Костенко.
Нині в Полтаві діють два дитячі простори «Yard». Їх відвідують 100 дітлахів і працюють 25 педагогів. 35% персоналу – внутрішньо переміщені особи. Один із просторів, на вулиці Раїси Кириченко, – інноваційний дитячий садочок, який запрацював 2023 року.
«Нам сподобалося це просторе приміщення (550 квадратних метрів), зробили ремонт, групи обладнали сучасними меблями, найняли досвідчений колектив педагогів. Але щоб повністю облаштувати приміщення потрібне значне фінансування. Для монтажу припливно-витяжної системи необхідно майже пів мільйона гривень, а на облаштування ігрового майданчика – ще 100 тисяч», – говорить Оксана Костенко.
Про можливість подати пакет документів на отримання гранту від держави чи міжнародних партнерів дізналися в управлінні у справах реінтеграції, соціального захисту ветеранів та внутрішньо переміщених осіб. Саме Інститут міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів оголосив конкурс для ветеранів та ветеранок, членів їхніх сімей на надання бізнес-грантів для відкриття чи розвитку малого бізнесу в 7 регіонах України, зокрема і Полтаві. Допомогли підготувати пакет документів в Офісі євроінтеграції.
«Дівчата дуже допомогли. Вони повірили в нашу ідею, опрацювали усі наші питання. Ми прописали бізнес-план, відправили документи й не сподівалися на успіх. І коли через місяць прийшло повідомлення, що 8 людей з Полтави перемогли і ми взагалі на третьому місці, був шок і радість», – ділиться враженнями Оксана Костенко.
Нині підприємці мають ідею відкрити в Полтаві й початкову школу. Готують документи для участі в новому грантовому проєкті.
Підпишіться, щоб отримувати листи.