02 грудня 2024, 15:26
За статистикою, найчастіше ввозять таку допомогу:
«Минає рік з моменту запуску системи, і ми можемо із впевненістю сказати, що цей інструмент довів свою ефективність. Він не лише спрощує процес реєстрації гуманітарної допомоги з-за кордону, який став повністю цифровий, а й сприяє оперативній доставці допомоги та справедливому її розподілі на місцях. Тож режим «без паперів» дозволив зосередитися на головному — допомагати та підтримувати тих, хто цього потребує», — сказав Костянтин Кошеленко, заступник міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO).
Так, станом на зараз система налічує понад 11 тисяч отримувачів — це, наприклад, громадські та благодійні організації, волонтерські спільноти та реабілітаційні установи. Вони зазначені в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги, тож можуть зручно та оперативно реєструвати в системі вантажі. Це, зокрема, можливо завдяки інтеграції з е-системами, як-от Міністерства юстиції України, Міністерства охорони здоров'я України та Державної митної служби України. У планах — розширення функціоналу системи, зокрема додаванням англійської мови та розробка мобільного застосунку.
Нагадуємо, як можна скористатися АС ГД
Серед оновлень: для користувачів системи підготували інструкцію «Порядок передачі транспортних засобів, які визнані гуманітарною допомогою, військовослужбовцю». Її та інші корисні матеріали можна завантажити за посиланням.
Довідково
Державне підприємство «Інформаційно-обчислювальний центр Мінсоцполітики України» є розробником та адміністратором АС ГД. Якщо у вас є запитання щодо реєстрації та користування системою, звертайтеся до їхнього контакт-центру за номером (044) 494 19 10 або на е-пошту [email protected]
Прес-служба Міністерства соціальної політики
Підпишіться, щоб отримувати листи.