01 квітня 2025, 09:40
У період нересту риба, через зосередження на процесі відтворення, є дуже вразливою. Тому встановлення нерестової заборони, яка розпочинається на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України, є необхідною мірою для охорони та збереження водних біоресурсів, їх середовища існування, шляхів міграції та місць природного відтворення.
Під час дії нерестової заборони дозволяється любительське рибальство лише з берега за межами нерестовищ гачковими знаряддями вилову, з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою.
При цьому під час риболовлі рибалки повинні мати при собі засоби для вимірювання маси та довжини водних біоресурсів. Добова норма вилову риби становить 3 кг + одна особина, розмір якої перевищує мінімально дозволений для вилову.
Зокрема, у внутрішніх водоймах мінімальний розмір щуки, який дозволений до вилову – 50 см, судака – 42 см, ляща, сазана (коропа) – 35 см у дніпровських водосховищах, 30 см – в інших внутрішніх водних об’єктах, плітки – 18 см у дніпровських водосховищах, в інших внутрішніх водних об’єктах – без обмежень за розміром тощо.
Порушення нерестової заборони тягне за собою адміністративну або навіть кримінальну відповідальність, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків.
Так, за 1 екземпляр незаконно впійманого сома порушнику доведеться сплатити 5117 грн, сазана (коропа) – 3706 грн, судака – 3587 грн, щуки – 3468 грн, окуня – 3162 грн, ляща – 1649 грн, лина – 1598 грн, карася сріблястого – 1581 грн, плітки, краснопірки та плоскирки – по 1564 грн тощо.
Також для створення сприятливих умов проходження нересту у цей час на водоймах забороняється пересування всіх транспортних засобів та моторних суден (за винятком установлених суднових ходів), окрім суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади.
Забороняється також здійснення промислового рибальства та підводного полювання.
Підпишіться, щоб отримувати листи.