Із нагоди 216 річниці від дня народження письменника, драматурга, публіциста, фольклориста заступник начальника Полтавської облвійськадміністрації Антон Чубенко, представники структурних підрозділів ОВА, громадськість вшанували пам’ять славного земляка.
Також до церемонії долучилися й митці Київського національного академічного театру оперети.
Поклали квіти до підніжжя пам’ятника Миколі Гоголю.
«Сьогодні у нас перше квітня на календарі й ми традиційно відзначаємо річницю від дня народження Миколи Васильовича Гоголя. Лейтмотивом цьогорічного вшанування є гасло «Гоголь – наш», – зауважив Антон Чубенко. – Дуже важливо, що в ці дні на Полтавщині відбудеться XII фестиваль театрального мистецтва «В гостях у Гоголя». До нас приїхали театрали, митці з усієї України. Сьогодні у межах заходу відбудеться концерт за участі діячів культури Київського національного академічного театру оперети. Упродовж тижня проведуть низку тематичних заходів із вшанування Гоголя на Полтавщині, якими зможуть насолодитися поціновувачі мистецтва».
Довідка. Микола Гоголь народився у селі Василівка Полтавської губернії (нині Гоголеве) в поміщицькій сім’ї 1 квітня 1809 року. Навчався в Ніжинській гімназії вищих наук. У 1828 році переїхав до Петербурга, де служив чиновником. У 1829 році написав романтичний твір «Ганц Кюхельгартен». Після різкої критики на адресу книги він сам же знищив її тираж. Відомим Микола Гоголь став після виходу «Вечорів на хуторі біля Диканьки». Його статус закріпили «Ревізор» і «Мертві душі».
На тривалий час Гоголь виїхав за кордон, відвідав Німеччину, Швейцарію, Францію, Італію. У 1848 році повернувся в Росію, посилено працював над другим томом «Мертвих душ», але незадовго перед смертю спалив рукопис. Невдовзі після цього Микола Гоголь помер.
Гоголь
Покладання
Удовиченко
Центр (2)
Підпишіться, щоб отримувати листи.