22 травня 2025, 13:30
Ініціювали цей захід Міністерство культури і стратегічних комунікацій України спільно з Міністерством розвитку та Радницею — Уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності.
Мова йдеться про 6 основних напрямків безбар'єрності - фізичний, освітній, економічний, цифровий, інформаційний та суспільно-громадянський.
Державний архів працює в напрямку створення та розвитку цифрової безбарʼєрності, яка займає особливе місце, адже вона є ключем до забезпечення рівних можливостей для всіх громадян.
Цифрова безбар’єрність в архіві - це створення умов для рівного доступу до його онлайн-інформаційних ресурсів для кожної людини, незалежно від віку, досвіду, стану здоровʼя чи інших особливостей.
Державний архів Полтавської області успішно впроваджує у своїй роботі цифрові технології та активно займається цифровізацією архівних процесів, яка
дає можливість доступу до архівних інформаційних ресурсів в режимі 24/7 через різні онлайн-платформи користувачам.
Широке оприлюднення, ефективне використання документної інформації та актуалізація інформаційних ресурсів Національного архівного фонду реалізується через систему довідкового апарату до документів (архівні описи).
Саме описи забезпечують повну інформацію про склад і зміст документів кожного із 6947 архівних фондів, що зберігаються в архіві.
З метою доступності для користувачів описи оцифровано та поетапно оприлюднюються на офіційному вебсайті державного архіву.
Станом на сьогодні в онлайн доступі 5234 описи фондів давніх та нових актів.
Переглянути оцифровані описи можна на сайті в рубриці „Архівні ресурси” (електронні) за посиланням: https://poltava.archives.gov.ua/arkhivni-dokumenty/otsyfrovani-arkhivni-dokumenty.
Згідно договору з корпорацією “FamilySearch” оцифровано та виставлено на геологічному сайті “Family Search” https://www.familysearch.org/uk/ 310944 справи із фондів Державного архіву Полтавської області.
На сайті державного архіву в 13-ти таблицях Excel (посилання https://poltava.archives.gov.ua/otsyfrovani-dokumenty-iaki-rozmishcheni-na-platformi-korporatsii-familysearch) можна переглянути інформацію про оцифровані документи, які розміщені на платформі корпорації (номери фондів, описів, справ, DGS- номера).
З грудня 2023 року державний архів представляє оцифровані архівні документи споживачам, доєднавшись до онлайн-проекту „Єдине вікно доступу до цифрових ресурсів українських архівів” („Міжархівний пошуковий портал”), створеного на платформі ARCHIUM.
Станом на сьогодні на порталі в онлайн доступі у режимі 24/7 оприлюднено 7048 справ (714210 файлів) із фондів державного архіву. Перегляд оприлюднених оцифрованих документів на порталі можливий за посиланням: http://185.250.20.252/.
#тиждень_безбар'єрності
Підпишіться, щоб отримувати листи.