26 червня 2026, 13:43
Він входить до пакету ініціатив зеленого відновлення України, які були погоджені під час Конференції з питань відновлення України в Ґданську.
Про це повідомив начальник Полтавської ОВА Віталій Дяківнич.
Полтава також стала учасником Програми зеленого відновлення України NEFCO, у межах якої вже реалізуються десятки інфраструктурних проєктів у громадах країни. Передбачається реконструкція головної каналізаційної насосної станції, яка забезпечує перекачування понад 60% міських стічних вод, а також підвідних колекторів. Загальна вартість проєкту становить 7,4 млн євро, з яких 6 млн євро – грантові кошти.
«У перспективі це зменшить ризики аварій та підтоплень, скоротить витоки, знизить споживання електроенергії, дасть більш надійну роботу систем водопостачання і водовідведення. Усі рішення реалізовуватимуться відповідно до європейських стандартів із використанням сучасних енергоефективних технологій, – наголосив Віталій Дяківнич. – Дякую команді NEFCO, уряду Швеції, Агентству Sida та всім міжнародним партнерам, які підтримують Україну. Окрема подяка колективу «Полтававодоканалу», який якісно підготував проєкт і залучив міжнародне фінансування».
Реалізація проєкту триватиме з липня 2026 до грудня 2028 року.
Очільник області акцентував, що для Полтавщини це не просто оновлення одного комунального об'єкта, а інвестиція у стійкість міста, сучасну критичну інфраструктуру та якість послуг, якими щодня користуються сотні тисяч людей.
3 (2) (2)
2 (5) (1)
1 (5) (1)
Підпишіться, щоб отримувати листи.